„Do It Yourself“ aneb krása ve vlastních (šikovných) rukou

Možnost upravit si obočí v klidu domova využívá stále více žen. Je to snadné a také levnější řešení než návštěva salonu. Stačí dobrý návod, kvalitní barvy a šikovné ruce. Moderní trend „Do It Yourself“ (udělej si sám) se zkrátka zabydlel i v kosmetické dekorativní péči.

„České ženy byly vždy známé svou praktičností a šikovností. Není divu, že vítají i možnost domácí úpravy obočí a řas. Je to pohodlné, jednoduché a také se tak dá trochu ušetřit. Dnešní barvy jsou už velmi kvalitní a šetrné, vždy ale doporučuji vsadit na osvědčenou značku. Výsledný efekt je pak stejně dokonalý jako při barvení v salonu nebo Brow baru,“ říká Martin Janeček, který v ČR zastupuje značku BeautyLash.cz a vede portál o krásných řasách a obočí Pohodarky.cz.

Doma si obočí sama nabarvíte…

Máte-li řidší obočí nebo citlivou pokožku, vyberte si klasické barvy, jakými jsou například BeautyLash s veganským certifikátem, které nepoužívají žádné oxidanty a barevné pigmenty nevnikají přímo do struktury chloupku, ale obalí ho. Takto nabarvené obočí působí plnějším a hustším dojmem. Účinnou látkou jsou v tomto případě rostlinná barviva, jako je řebříček obecný, extrakt z kaštanu, měsíček lékařský, zelený čaj a mnohé další. Vybírat můžete ze tří odstínů: černý, hnědý a tmavě hnědý. Barvy BeautyLash vegan jsou natolik šetrné, že je můžete použít i k nabarvení řas. Barva se nerozmazává, je voděodolná a jedno balení vám vystačí na 8 použití. Koupíte na www.beautylash.cz za 247 Kč.

Snadné barvení obočí v 5 krocích:

  1. Obočí si odličte nemastným odličovačem.
  2. Pečlivě naneste kartáčkem na obočí barvu z tuby označené Colour Gel.
  3. Nechte ji působit 2 minuty, pak barvu pečlivě odstraňte vatovou tyčinkou.
  4. Šedou barvicí tyčinkou naneste na obočí tzv. vyvíječ barvy z tuby Developer Gel a nechte jej působit 1 minutu.
  5. Vše odstraňte vlhkým tamponem.

A už se jen kochejte krásným obočím. Takto vám vydrží až 6 týdnů!

Tip: Pokud nemáte problém s citlivou pokožkou a ráda byste proměnila své nevýrazné nebo vybledlé obočí v dokonalé a zářivé, vybírejte z tzv. oxidačních barev. Jejich barevný pigment totiž proniká přímo do struktury chloupku obočí, a díky tomu je výsledná barva výraznější než u běžných barev na obočí. Peroxid vodíku tady funguje jako aktivátor barvy. Postup se pak liší v tom, že se složky vzájemně míchají, nikoliv nanášejí jedna po druhé. Tyto barvy se používají pouze k barvení obočí. Například oxidační barvy BeautyLash Power-Browkoupíte na www.beautylash.cz za 247 Kč.

Doma si obočí sama vytvarujete

Perfektní oblouk obočí, který směřuje ze ⅔ nahoru a z ⅓ dolů, dává tváři výraz, a může celý obličej i omladit. Snadno jej dosáhnete s depilačními páskami, které vám vmžiku pomohou zbavit se nežádoucích chloupků i s kořínky. A nemusíte se obávat bolestivých pocitů. Například depilační pásky andmetics Brow Wax Strips fungují na principu studeného vosku, který pokožka lépe snáší než teplý vosk. Takto upravené obočí vám vydrží až 4 týdny. Depilační pásky andmetics Brow Wax Strips koupíte na www.andmetics.cz za 249 Kč.

Doma si obočí sama zahustíte

Nejste spokojená s hustotou svého obočí? Pak se zaměřte na přípravky obsahující jedinečnou bioaktivní látku Black Sea Rod Oil – výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského, který účinně podporuje růst řídkého a vytrhaného obočí. Například RefectoCil Booster můžete použít na obočí i na řasy, neobsahuje hormony, parabeny, prostamidy, prostaglandin ani parfémy a jeho účinnost a bezpečnost byla prokázána klinickou studií. RefectoCil Booster – sérum na řasy a obočí (2v1) koupíte na www.beautylash.cz za 1 690 Kč.

Doma zajistíte obočí i péči a výživu

Krásně nabarvené obočí, ale i řasy potřebují pravidelnou výživu a péči, které ještě podtrhnou a prodlouží kýžený efekt. Vyzkoušejte třeba veganský BeautyLash Styling gel/ kondicionér 3v1 na řasy a obočí, který je dlouhodobě vyživí, zvlhčí a dodá jim bezchybný lesk. Zároveň ochrání barvu a zabrání jejímu vyblednutí u barveného obočí a řas. A bonus navíc? Obočí perfektně zafixuje do dokonalého tvaru. BeautyLash Styling gel/ kondicionér 3v1 na řasy a obočí koupíte na www.beautylash.cz za 299 Kč.

2 šikovné pomůcky pro krásné obočí

  1. Dlouhotrvající řasenka na obočí andmetics Brow Mascara obočí nabarví, vyplní i vytvaruje – to vše během vteřiny. Na výběr jsou dva barevné odstíny – světle a tmavě hnědý. Řasenku na obočí andmetics Brow Mascara koupíte na www.beautylash.cz za 290 Kč.
  2. Paletka na obočí andmetics Brow Powder Trio je sada tří pudrových barev (světle, středně a tmavě hnědé) pro všechny typy pleti. Barvy mají lehký olivový tón, aby nedocházelo k nežádoucímu načervenalému nádechu. Balení obsahuje praktický aplikátor se štětečkem pro nanášení barvy na jedné straně a kartáčkem pro vytvarování obočí na straně druhé. Paletku andmetics Brow Powder Trio koupíte na www.beautylash.cz za 390 Kč.

Pro zajímavost

Trend Do It Yourself (DIY) (v překladu „udělej si sám“) je v oblasti dekorativní kosmetiky celosvětově stále populárnější – domácí péči o pleť dává přednost stále více žen. Původně tento výraz označoval aktivity, kdy si sami doma něco vyrobíme, místo toho, abychom to koupili. Postupně se rozšířil i do dalších oblastí života.

Text: pohodarky.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.