Otázky a odpovědi

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky ke kosmetice BeautyLash, co obsahuje a jak s ní správně pečovat o řasy a obočí. Pokud vám i tak bude něco nejasného, napište nám, rádi vám odpovíme.

 

Barvy na řasy a obočí BeautyLash


Co to znamená, že barvy BeautyLash jsou bez oxidantů?

Existují dva základní způsoby barvení řas a obočí. Při prvním se barvící pigment prostřednictvím oxidantu dostává přímo do struktury chloupku. Druhý způsob barvení je takový, že barva "obalí" chloupek bez narušení jeho struktury. Každý z těchto způsobů má své výhody o kterých se můžete více dočíst v našem článku o barvení obočí. U barvení řas je z bezpečnostních důvodů povolené domácí barvení pouze barvami bez oxidantů. Barvení s oxidanty mohou provádět pouze proškolené kosmetičky v kosmetických salonech.

 


Jsem velmi citlivá (alergická) na většinu barev - mohu používat barvy BeautyLash?

Barvy BeautyLash mají jiné složení než tradiční oxidační barvy. Princip barvení je založen na interakci dusičnanu stříbrného a rostlinných barviv. Nicméně, vždy doporučujeme provést kožní test 2-3 dny před barvením řas či obočí.


Po barvení obočí barvami BeautyLash mi zůstaly kolem obočí skvrny na kůži. Co mám dělat?

I když je aplikace barev BeautyLash snadná a bezpečná, může se stát, že si při ní způsobíte nechtěné obarvení kůže. Barvicí účinek barev Sensitive je založen na extraktu rostlinných barviv a dusičnanu stříbrném (obsaženém ve složce Developer gel). Ten při kontaktu s kůží může způsobit její zabarvení. Skvrny nemusí být vidět hned, ale až po vystavení světlu. Použijte BeautyLash Odstraňovač skvrn k odstranění těchto nežádoucích skvrn, a to buď ihned po nechtěném zasažení kůže, nebo až se skvrny na kůži objeví. Pokud nepoužijete Odstraňovač skvrn, zbarvení kůže zmizí samo během 2-3 dní.


Kromě barvení si chci obočí také tvarovat (pinzetou nebo voskem). Co mám udělat jako první?

Vždy obočí nejdříve nabarvěte. Po depilaci je pokožka podrážděná a citlivá, barvení by tak mohlo způsobit pálení.


Nabarvila jsem si řasy černou barvou BeautyLash, ale výsledek se mi zdá málo výrazný.

Pro maximální efekt barvení dodržujte následující:
Před barvením se ujistěte, že Vaše řasy jsou suché a nejsou mastné (poznámka: mnohé odličovače obsahují olej, před barvením vždy použijte odličovač bez oleje). Naneste barvící gel (Colour gel) kartáčkem na Vaše řasy, od kořínků ke konečkům, jako když používáte řasenku. Následně naneste barvící gel také ve druhém směru, od konečků ke kořínkům, aby byly Vaše řasy zcela a rovnoměrně pokryty. Během dvou minut se Colour gel vstřebá. Po dvou minutách setřete zbytky barvy (barvícího gelu) suchou vatovou tyčinkou, nebo kosmetickým ubrouskem, kdy řasy otřete do ubrousku mezi palcem a ukazováčkem. Odstraňte barvící gel jemně a důkladně, jak jen to je možné.

Nyní nechte řasy (případně obočí) důkladně zaschnout. Doporučujeme počkat 5 minut, než začnete nanášet druhou složku (Developer gel). Dokonalé zaschnutí zajistí intenzivnější efekt barvení.

Po 5 minutách naneste Developer gel aplikační tyčinkou. Vaše řasy by měly být gelem zcela pokryty, od kořínků ke konečkům. Vezměte prosím na vědomí, že Developer gel má být při nanášení zcela čirý, bez barvy. Pokud se Vám na aplikační tyčinku dostanou z řas zbytky barvy, otřete je, prosím, ubrouskem. Pracujte pečlivě, abyste se vyhnula nechtěnému obarvení kůže.

Obsahují barvy BeautyLash látku 1,2,4-trihydroxybenzen (THB), kterou Evropská komise klasifikuje jako potenciálně genotoxickou a nebezpečnou?

Ne, neobsahují. Na rozdíl od některých jiných výrobců tuto látku nepoužíváme. Naše barvy jsou založeny na jiném složení - bezpečném a šetrném.


RefectoCil Booster - sérum na řasy a obočí (2v1) 
(dříve prodávaný jako BeautyLash Eyelash Booster - sérum na řasy)

Proč už nenabízíte BeautyLash Eyelash Booster na řasy? 

Výrobce, rakouská společnost GW Cosmetics, se rozhodl převést toto vysoce účinné sérum pod jejich značku profesionální kosmetiky RefectoCil. Nově je Booster uváděn jako 2v1 – na řasy i obočí. V novém větším balení 6 ml (místo 4)Vysoce účinné složení s klíčovou bioaktivní látkou Black Sea Rod Oil (výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského) zůstává stejné

Jaké látky obsahuje Booster obsahuje?

Booster obsahuje vysoce účinnou kombinaci složek. Základní účinnou látkou je extrakt získaný z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Tento olej (Black Sea Rod Oil) významně prodlužuje anagenní (růstovou) fázi vývoje řas, stimuluje kořínky řas a je vědecky prokázáno, že aktivně podporuje růst řas. Navíc zlepšuje pružnost řas a zabraňuje jejich předčasnému vypadnutí nebo zlomení.
Přidané pomocné látky - kyselina hyaluronová, biotin a D-panthenol - pečují a vyživují řasy v každé fázi růstového cyklu.


Jak často mám RefectoCil Booster používat?

Účinnost přípravku je založena na každodenní aplikaci v průběhu několika týdnů. Pokud chcete zachovat nově získanou délku a hustotu řas, doporučujeme používat Booster trvale.


Jak mám správně Booster nanášet?

Booster nanášejte podél kořínků řas, na horní i spodní víčko, stejně jako oční linku. Stačí jeden tah štětečkem. Aplikujte vždy večer, po mytí obličeje. Doporučujeme používat nemastný odličovač (bez oleje) pro čištění očního okolí. Mastné odličovače vytvoří na kůži film a uzavřou vlasový folikul, což omezuje vstřebávání séra a plné uplatnění účinných látek.
Booster by se při aplikaci neměl dostat do oka. Pokud se tak stane, ihned oko vypláchněte čistou vodou.
Pokud nosíte kontaktní čočky, před nanášením séra si je vyndejte.


Za jak dlouho uvidím výsledek používání Boosteru?

Používání BeautyLash Boosteru denně po dobu 10 týdnů přinese výrazně delší a hustší řasy. Efekt je viditelný již po 6 týdnech.

Proč trvá šest týdnů než se ukáží výsledky?

Řasy se neustále obnovují, přičemž prochází třemi růstovými fázemi. V první, anagenní (růstové), fázi je aktivován kořínek řasy a je zahájen růst nového vlasu (řasy). Produkce vlasových buněk končí v katagenní (přechodné) fázi. V poslední, telogenní, fázi se starý vlas (řasa) uvolňuje a vypadává. Jednotlivé fáze trvají několik týdnů.

Vývojový cyklus může být pozitivně ovlivněn aktivními látkami. A právě v tom BeautyLash Booster vstupuje do hry se svou účinnou látkou přirozeně se vyskytující v karibském korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Olej z tohoto korálu (Black Sea Rod Oil) stimuluje kořínky řas a je vědecky prokázáno, že aktivně podporuje růst řas. Rovněž významně prodlužuje anagenní (růstovou) fázi a snižuje počet řas ve fázi katagenní (fáze zastavení růstu) a telogenní (klidová fáze před vypadnutím řasy).


Proč se "podobná" séra jako často prodávají pouze za poloviční cenu?

Je třeba rozlišovat mezi třemi typy výrobků.
První typ představují séra na řasy s nízkou cenou, která vyživují řasy, ale neobsahují žádné látky stimulující růst.
Druhým typem jsou séra se střední cenou, která obsahují složky stimulující produkci keratinu ve vlasovém folikulu, což přináší delší a silnější řasy. Do této skupiny patří i naše BeautyLash Růstové sérum na řasy s účinnými rostlinnými extrakty.
Třetí skupinou jsou růstová séra, která aktivně prodlužují růstovou fázi řas. Tato séra jsou v prémiovém cenovém segmentu, jako je náš RefectoCil Booster. Mnohá z těchto sér však obsahují syntetický prostaglandin, který sice pomáhá růstu, ale může mít závažné nežádoucí účinky.  Na rozdíl od nich, BeautyLash Booster obsahuje jako účinnou složku unikátní přírodní látku získanou z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Růst řas je tak aktivován zcela na přírodní bázi!


Co se stane, když přestanu  Booster používat?

Jakmile přestanete Booster používat, účinek se zastaví. Řasy se přibližně za šest týdnů vrátí do stavu před zahájením aplikace (původní délka, objem a síla).


Na jak dlouho vydrží jedno balení?

Lahvička obsahuje dostatek boosteru pro každodenní používání po dobu 6 až 7 měsíců.

 

Mohu používat RefectoCil Booster během těhotenství?

Pro dodržení maximální opatrnosti nedoporučujeme používat Boosteru během těhotenství. Je to proto, že jsme dosud neprováděli žádné zvláštní studie zaměřené přímo na těhotné ženy. Jako výrobní společnost také nemáme potřebné lékařské znalosti a proto nejsme oprávnění  poskytovat jakékoliv lékařské rady. Pokud si tedy nejste jistá, zda můžete tento výrobek používat, doporučujeme poradit se před případným použitím se svým lékařem.

 
BeautyLash Sérum na řasy


Proč je BeautyLash Sérum na řasy výrazně levnější než BeautyLash Booster?

Je třeba rozlišovat mezi třemi typy výrobků.
První typ představují séra na řasy s nízkou cenou, která vyživují řasy, ale neobsahují žádné látky stimulující růst.
Druhým typem jsou séra se střední cenou, která obsahují složky stimulující produkci keratinu ve vlasovém folikulu, což přináší delší a silnější řasy. Do této skupiny patří i naše BeautyLash Sérum na řasy.
Třetí skupinou jsou růstová séra, která aktivně prodlužují růstový cyklus řas. Tato séra jsou v prémiovém cenovém segmentu, jako je náš BeautyLash Eyelash Booster. Mnohá z těchto sér však obsahují syntetický prostaglandin, který sice pomáhá růstu, ale může mít závažné nežádoucí účinky.  Na rozdíl od nich, BeautyLash Eyelash Booster obsahuje jako účinnou složku unikátní přírodní látku získanou z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Růst řas je tak aktivován zcela na přírodní bázi!

I přesto, že BeautyLash Sérum pro růst a posílení řas patří mezi séra střední cenové kategorie, dosáhnete s ním při pravidelném používání již za několik týdnů výrazně delších a hustších řas.

BeautyLash Kondicionér na řasy o obočí


Mohu používat BeautyLash Kondicionér společně s řasenkou?

Ano samozřejmě, buď pod řasenku - pro výživu a ochranu řas, nebo na řasenku - pro větší lesk. BeautyLash Kondicionér můžete použít také samostatně, bez řasenky, pro zvýraznění přirozené krásy Vašich řas a přidání lesku.

 

Obecně o kosmetice BeautyLash

 

Testujete vaše výrobky na zvířatech?

Naše výrobky netestujeme na zvířatech, nikdy jsme netestovali, nedělá to někdo jiný z našeho pověření a ani to nikomu jinému neumožňujeme.  To je plně v souladu s nařízením EU (ES) č 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Také naši dodavatelé surovin nesmí testovat kosmetické suroviny na zvířatech. Rovněž potvrzujeme, že odebíráme suroviny pouze od spolehlivých dodavatelů.

Některé výrobky jsou označeny jako "Vegan" - co to znamená?

Logo se zelenou slunečnicí označuje výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech. Uděluje jej britská nezisková organizace The Vegan Society založená na podporu filosofie a životního stylu veganství. Produkty musí splňovat standardy Vegan Animal-free Standards. Cílem společnosti je učinit z veganství široce uznávaný a respektovaný přístup vedoucí k odstranění utrpení zvířat, k zastavení ničení přírody a navrácení ke správným a smysluplným hodnotám. Kosmetika a drogerie označená ochrannou známkou Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné složky a zakázáno je také testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu. Více na stránkách The Vegan Society.

Kde se kosmetika BeautyLash vyrábí?

Kosmetiku BeautyLash vyrábí rakouská společnost GWCosmetics se sídlem v Leopoldsdorf. GWCosmetics má více než osmdesátiletou tradici ve výrobě barev a kosmetiky nejvyšší kvality. Pro další informace o GWCosmetics navštivte www.gwcosmetics.at.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.